Nasıl Hızlı Kilo Veririm

Nasıl Hızlı Kilo Veririm Pratik Yollar

Hızlı kilo verme diyeti ilk tavsiyemiz:

Tükettiğiniz kalorileri düşürün. Bir gram yağ bir gram protein veya karbonhidrattan iki kat daha fazla kalori içerir. Yağ oranı yüksek olan yiyecekleri sınırlandırın, yağ ve kalorisi düşürülmüş yiyecekler tercih edin.  Etteki yağı temizledikten sonra tüketin. Meyveler ve sebzeler gibi daha az kalori içeren yiyecekleri diyet programınıza katın. Ayrıca lif açısından zengin yiyeceklerden tüketin. Beyaz yerine siyah ekmeği tercih edin ve kahvaltınızda taneli tahılları tercih edin.

Hızlı kilo vermek ile ilgili ikinci tavsiye:

Yiyecek porsiyonlarınızın büyüklüğünü gözlemleyin. Yiyeceklerin porsiyon büyüklükleri, özellikle hazır yiyecek ve atıştırma halinde geldiklerinde önemli oranda artar. Bu daha çok kalori tüketimi anlamına gelir. Yıllarca daha büyük porsiyonları yemeye adapte olduğumuzdan, herhangi bir şişkinlik hissetmememize rağmen kilo alırız. Patates, hamur işi, pirinç, yağlı yiyecek ve şekerleri sınırlandırın, bunun yerine meyve ve sebze tüketin.

Hızlı kilo verme yolları ile ilgili diğer tavsiye:

İçtiğiniz şeyi gözlemleyin. Şeker ve alkol içeren içecekleri içmeyi bırakın ve onların yerine su ve çayı tercih edin. Şekerli içecekler diyetinize daha çok kalori ekler ama hiçbir zaman doygunluğu sağlamazlar.

Dördüncü hızlı kilo verme yolları ile ilgili tavsiye:

Dengeli bir diyet programı edinin. Bu programda günde en az dört porsiyon meyve ve sebze yer alır. Ayrıca daha çok lif içeren işlenmemiş yiyecekler, saf et ve az yağ içeren günlük yiyecekler diyet programında yer alsın.

Beşinci hızlı kilo verme yolları ile ilgili tavsiye:

Teff kullananlar yazımıza yazılmış olan yorumları okuyarak, diğer kullanıcıların yöntemlerini deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
1
Merhaba..
Merhaba :) Sorularınızı whatsapp üzerinden sorabilirsiniz.